خرید اقساطی دیاگ

خرید اقساطی دیاگ

 

فروشگاه دیاگ لند شرایط خرید اقساطی دیاگ را برای شما فراهم کرده است. دیاگ لند یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌هایی در حوزه خرید دیاگ است که برای رفاه حال مشتریان این شرایط را برای شما به ارمغان آورده است.

خرید اقساطی دیاگ یکی از مزیت‌های فروشگاه دیاگ لند است.

 

دیاگ چیست؟

دیاگ چیست؟

دیاگ، مخفف کلمه دایاگنوستیک( Diagnostic )  یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها در صنعت ماشین‌سازی و تعمیرات خودرو است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه دیاگ در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اگر بخواهیم به‌صورت ساده و خلاصه دیاگ را تعریف کنیم باید بگوییم که دیاگ دستگاهی است که به خودرو متصل می‌شود تا هر نوع مشکل در سنسورهای خودرو، برق، گیربکس، ترمز و ... را نشان دهد تا هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود. خوبی این دستگاه این است که دیگر نیازی که پهن کردن قطعات خودرو برای تشخیص عیب‌یابی نیست تنها با اتصال دیاگ به ماشین تمامی عیب‌ها و مشکلات خودرو را توسط کدهایی بر روی دستگاه نشان می‌دهد. با این‌ حال اگر مکانیک هستید و یا خودرو دارید می‌توانید با خرید اقساطی دیاگ در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید و در کارتان بیشتر موفق شوید. دیاگ چه کاربردهایی دارد؟ یا آیا فقط برای مکانیک‌ها مفید است؟ برای اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله با دیاگ لند همراه باشید! لازم به ذکر است خرید جک دو ستون چینی نیز یکی از نیازهای ضروری برای تعمیرات خودرو است.

 

تاریخچه دیاگ خودرو

 

تاریخچه دیاگ خودرو

 

برای اولین‌بار دستگاه دیاگ در دهه 80 میلادی وارد صنعت ماشین‌سازی شد. برای دستگاه دیاگ استانداردهایی وارد کرده بودند که تمامی خودروها بایستی به این دستگاه متصل شده و تمامی قسمت‌های ماشین بر اساس استانداردهای دیاگ ساخته شود. اگر بخش‌هایی از ماشین دچار مشکل بود با ارسال کدهایی بر روی نمایشگر دیاگ متوجه عیب آن قسمت می‌شدند و سریعاً برطرف می‌کردند. گفتنی است که دستگاه دیاگ بر روی تک‌تک قسمت‌های مهم و حیاتی ماشین متصل می‌شد تا از کارکرد استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.

 

دیاگ چگونه کار می‌کند؟

 

دیاگ چگونه کار می‌کند؟

برای اینکه دیاگ را به ماشین متصل کنیم باید اول درگاهی به نام OBD خودروی خود را پیدا کنیم که اغلب جایگاه آنها در خودرو ها متفاوت است؛ مثلاً زیر کاپوت یا زیر داشبورد. در سال‌های قبل او بی دی‌ها پورت‌های مخصوصی داشتند که فقط به پورت مخصوص خود متصل می‌شدند؛ اما با پیشرفت صنعت خودروسازی نسخه 2 او بی دی عرضه شد که به‌آسانی به هر دستگاهی متصل می‌شود. خودرو یا اتومبیل شما دارای کامپیوتر که همان مغز خودرو محسوب می‌شود تمام سنسورهای قطعات الکتریکی و فیزیکی خودرو را دریافت می‌کند، پس از اینکه دستگاه دیاگ را به این قطعه کامپیوتر ماشین متصل کردید باید دستگاه دیاگ را از طریق بلوتوث یا WiFi به کامپیوتر یا موبایل خود متصل کنید که کدهایی که توسط دیاگ شناسایی می‌شود را ببینید اگر می‌خواهید به‌راحتی کدها را بخوانید بایستی نرم‌افزار مخصوص آن را روی سیستم یا موبایل نصب کنید تا از عملکرد خودرو باخبر بشوید. با خرید اقساطی دیاگ از فروشگاه بزرگ دیاگ لند می‌توانید از پشتیبانی و مشاوره ما برای دیاگ زدن استفاده کنید. همچنین می‌توانید بررسی و خرید انژکتورشور را نیز از سایت ما انجام دهید.

 

مراحل دیاگ زدن خودرو

 

مراحل دیاگ زدن خودرو

مرحله اول: اطمینان حاصل کنید که خودروی شما دارای ECU است. ای سی یو چیست؟ همان کامپیوتر یا مغز متفکر ماشین که در متن بالا ذکر شده است.

مرحله دوم:  سوئیچ ماشین را باز کنید. برای اتصال دیاگ به کامپیوتر خودرو از طریق درگاه OBD نیاز به کابل مناسب این درگاه دارید. پس از اینکه دیاگ را به کامپیوتر نصب کرده‌اید وارد مرحله سوم می‌شویم.

مرحله سوم: برنامه دیاگ را اجرا کنید. از منو تنظیمات، مدل خودرو و ای سی یو را انتخاب کنید. اگر دیاگ مدل ماشین شما را نداشت باید مدل ماشین را دانلود کنید.

مرحله چهارم: حالا که دستگاه دیاگ به خودرو متصل شده است، کدهایی به شما نشان داده می‌شود. تمام این کدها عیوب خودروی شما را نشان می‌دهد که باید بررسی و حل کنید.

*نکته مهم: ممکن است برای دیاگ زدن بار اول اخطارها به‌اشتباه نمایش داده شود بهتر است یک‌بار این اخطارها را پاک کنید و مراحل را از اول اجرا کنید.

 

دستگاه دیاگ چه خطاهایی را نشان می‌دهد؟

 

دستگاه دیاگ چه خطاهایی را نشان می‌دهد؟

دستگاه دیاگ هر نوع مشکل در خودرو اعم از برق ماشین، گیربکس، ترمز، سنسور اکسیژن، فشار روغن گیربکس، سنسور ABS  و ... را شناسایی می‌کند. اگر قصد خرید خودرویی دارید که احساس می‌کنید کیلومترشمار آن دست‌کاری شده می‌توانید از طریق دیاگ زدن متوجه شوید. به‌صورت کلی دستگاه دیاگ دو اخطار را نمایش می‌دهد، خطای دائم و خطای موقت.

خطای موقت: زمانی که دیاگ کدهای خطا را شناسایی کند خطا به‌صورت دائم ثبت می‌شود. بعد شما باید یک‌بار خودرو را استارت بزنید، موتور کار کند و بعد موتور خاموش شود. اگر این خطا دوباره نمایش داده نشود یعنی نیازی به تعویض قطعه نیست و به خطای موقت تبدیل می‌شود و شما باید این خطای ثبت شده را از حافظه دیاگ پاک کنید.

خطای دائم: زمانی که یک خطا به‌صورت دائم یعنی بعد از طی‌کردن استارت و کارکردن و خاموش‌شدن موتور با زهم آشکار می‌شود بایستی قطعه معیوب را تعویض کنید و بعد خطا را از دیاگ پاک می‌کنیم. اگر قبل از تعویض خطا پاک شود مجدد در دیاگ آشکار می‌شود.

 

اما دیاگ به‌صورت جزئی خطاهایی که می‌توانید برای ما شناسایی کند عبارت است از:

 1. موتور:
 • سرعت خودرو
 • دور موتور
 • گشتاور موتور
 • استپر موتور
 • سرعت فن موتور
 • دمای آب رادیاتور
 1. ولتاژها
 • ولتاژ باتری
 • ولتاژ و زاویه دریچه کولر
 • ولتاژ سنسور اکسیژن
 • درصد شیر برقی کنیستر
 • زمان شارژ کویل ها
 1. وضعیت‌ها
 • وضعیت جعبه‌دنده
 • وضعیت سیستم تهویه
 • وضعیت سیستم کنترل آلودگی هوا
 • زمان و وضعیت پاشیدن سوخت از انژکتورها
 • فشار و دمای هوای ورود به منیفولد
 • وضعیت ترموستات ورودی کولر

 

قطعات تشکیل‌دهنده دستگاه دیاگ

 

قطعات تشکیل‌دهنده دستگاه دیاگ

همان‌طور که در متن بالا با دیاگ و نحوه کارکرد آن متوجه شدیم باید برای کارکردن با این دستگاه اجزای آن را به‌خوبی بشناسیم. تمام دستگاه‌های دیاگ شامل چهار قسمت اصلی هستند که در ادامه به آن می‌پردازیم:

کامپیوتر

اصلی‌ترین بخش یک دستگاه دیاگ کامپیوتر است که پردازش را انجام می‌دهد. این کامپیوتر موظف است اطلاعات ECU خودرو را دریافت کند و اطلاعات لازم خطاها، کارکرد قطعات و نحوه عملکرد خودرو رو نشان دهد.

سخت‌افزار یا اینترفیس

اینترفیس همان رابط بین ای سی یو خودرو و کامپیوتر دستگاه دیاگ است که خودرو را عیب‌یابی می‌کند و مشکلات و خطاها را شناسایی می‌کند.

کابل‌های رابط

طبیعتاً برای اتصال دیاگ و خودرو نیاز به کابل‌ها و کانکتورها داریم. یک سمت کابل به کامپیوتر خودرو و سمت دیگر کابل به دیاگ متصل می‌شود. این کابل‌ها اطلاعات را از خودرو به کامپیوتر دیاگ منتقل می‌کند.

نرم‌افزار دیاگ خودرو

نرم‌افزار دیاگ باید مخصوص کامپیوتر خودرو شما باشد به این دلیل که هر نرم‌افزاری به خودرو متصل نمی‌شود و می‌توان گفت دستورالعمل‌ها و استانداردهای خودرو ها با هم متفاوت است. بعد از اینکه نرم‌افزار با کامپیوتر خودروی شما تطبیق داده شد سپس می‌توانید دیاگ بزنید.

 

چند نوع دستگاه دیاگ داریم؟

 

چند نوع دستگاه دیاگ داریم؟

 

دیاگ‌های شرکتی

طبق توضیحات متن بالا هر نرم‌افزار دیاگی باید با خودروی شما مطابقت داشته باشد. هر شرکت خودروسازی دیاگی را باتوجه‌به اصول و استانداردهای ماشین تولید می‌کند که شما می‌توانید فقط از همان دیاگ برای خودروی خود استفاده کنید. مثلاً  شرکت هیوندای و کیا دیاگی تولید کرده‌اند که با ماشین‌های هیوندای و کیا سازگاری بیشتری دارد.

 

دیاگ مولتی برند

اگر تعمیرکار یا مکانیک هستید بهتر است از این دیاگ استفاده کنید. به دلیل اینکه این دیاگ‌ها توسط شرکت‌های خاص و بر اساس استانداردهای جهانی تولید می‌شود و با تمامی ماشین‌ها سازگار است. یکی از بهترین دیاگ‌های مولتی برند دیاگ G-Scan است. که برای تمام ماشین‌ها مناسب است و عیب‌یابی را به‌خوبی انجام می‌دهد.

با خرید اقساطی دیاگ شما می‌توانید هر مدل که مدنظر دارید به‌راحتی تهیه کنید و به‌صورت اقساطی با کمترین هزینه خرید کنید.

 

جمع بندی خرید اقساطی دیاگ

و در نهایت، به عنوان جمع بندی کوتاهی از این مطلب باید بگوییم، با توجه به کاربردهای فراوان دستگاه دیاگ در تمامی حوزه‌های تعمیرگاهی خودرو، خرید این محصول بسیار پرطرفدار است. با این وجود، متاسفانه به دلیل عدم ثبات اقتصادی و شرایط سخت مالی برای همه هم وطنان، ما در فروشگاه دیاگ لند امکان خرید اقساطی انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو را فراهم کرده‌ایم. در واقع نه تنها برای خرید دیاگ، بلکه برای هر محصولی تجهیزات تعمیرگاهی می‌توانید روی ما برای خرید اقساطی با بهترین شرایط ممکن حساب کنید. 

همین حالا سری به فروشگاه ما بزنید و برای استعلام قیمت و شرایط اقساطی محصول مورد نظرتان با ما تماس بگیرید. در آخر، اگر سوال و یا تجربه ای در خرید اقساطی دیاگ دارید در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. 

 

​​​​​​​سوالات متدوال خرید اقساطی دیاگ

 

سؤالات متداول

خرید دیاگ برای چه کسانی مناسب است؟

دستگاه دیاگ خودرو برای افرادی مناسب است که به طور مرتب با خودروها سروکار دارند، از جمله مکانیکان خودرو، تعمیرکاران خودرو، صاحبان و مدیران فلیت خودرویی، و همچنین علاقمندان به خودروها که می‌خواهند خودشان اطلاعات تعمیر و نگهداری خودرو را بدست آورند. با استفاده از دستگاه دیاگ خودرو، می‌توان اطلاعات مهمی از جمله کد خطاهای دیاگ، حالت سنسورها، پارامترهای خودرو و سایر اطلاعات مربوط به خودرو را به دست آورد و با توجه به آن‌ها، تعمیرات و نگهداری خودرو را انجام داد.

دیاگ زدن چقدر هزینه دارد؟

دیاگ زدن در بعضی از تعمیرگاه‌ها به‌صورت رایگان هم انجام می‌شود تا راحت‌تر عیب خودرو را تشخیص داده و تعمیر کنند. اما به‌طورکلی هزینه زیادی ندارد.

آیا دستگاه دیاگ خودرو برای تمامی مدل‌های خودرو مناسب است؟

دستگاه دیاگ خودرو باید با مدل خودروی مورد نظر سازگار باشد تا بتواند به درستی کار کند. هر خودرو دارای سیستم‌ها و قطعات مختلفی است و برای هر کدام از این سیستم‌ها و قطعات نیاز به دستگاه دیاگ خاصی وجود دارد. برای مثال، دستگاه دیاگ خودرو برای یک خودروی بنزینی ممکن است با دستگاه دیاگ خودروی یک خودروی الکتریکی متفاوت باشد. بنابراین، بسته به نوع سیستم‌های موجود در خودرو، باید دستگاه دیاگ خودرو مناسب را انتخاب کرد. برای اطمینان از سازگاری دستگاه دیاگ خودرو با خودروی شما، بهتر است با تولیدکننده خودرو یا تعمیرکاران متخصص مشورت کنید.

آیا می‌توانید دستگاه دیاگ خودرو مناسب برای من را پیشنهاد دهید؟

اگر شما مکانیک هستید پیشنهاد میکنیم از دیاگ های اصطلاحا مولتی برند استفاده کنید که با نصب نرم افزار های مورد نیاز هرکدام از خودروسازان میتوانید آن خودروها را عیب یابی کنید. دیاگ های ایرانی معروف مانند دیاگ نگار خودرو ، دیاگ ویمکس و دیاگ موتور آزمای ثمین پیشنهاد ما به شما تعمیرکاران خودرو است و اگر به دنبال دستگاه دیاگ تخصصی برای خودروهای وارداتی هستید دیاگ لانچ و دیاگ GDS را به شما پیشنهاد میکنیم.

اما در صورتی که مکانیک نیستید و برای استفاده شخصی میخواهید دستگاه دیاگ تهیه کنید پیشنهاد ما به شما دیاگ بلوتوثی موبیکار است که هم میتوانید برای برند خودروی خود بصورت مجزا خریداری کنید و هم پکیج کامل این محصول را که شامل خودروهای ایرانی و چینی است. قیمت این دیاگ بسیار مناسب است و برای مصرف شخصی خانگی کاملا توصیه میشود.

دستگاه دیاگ خودرو چگونه کار میکند؟

دستگاه دیاگ خودرو یک دستگاه الکترونیکی است که به کانکشن با سیستم الکترونیکی خودرو اتصال می‌یابد. با استفاده از سنسورهای مختلف، دستگاه دیاگ خودرو اطلاعات مربوط به بخش‌های مختلف خودرو را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند. سپس با استفاده از نرم‌افزار مخصوص، این اطلاعات را تفسیر و نمایش می‌دهد. با استفاده از دستگاه دیاگ خودرو، مکانیکان و تعمیرکاران می‌توانند اطلاعات مربوط به کد خطاهای دیاگ، حالت سنسورها، پارامترهای خودرو و سایر اطلاعات مربوط به خودرو را به دست آورده و با توجه به آن‌ها، تعمیرات و نگهداری خودرو را انجام دهند.

شرایط خرید اقساطی دیاگ چگونه است؟

در سایت ما امکان خرید نقد و خرید اقساطی دیاگ و انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو هم به صورت حضوری و هم از طریق سایت امکان پذیر است. در خرید نقد شما می‌توانید از تخفیفات ویژه پرداخت نقدی استفاده کنید. در صورت تمایل به خرید اقساطی دیاگ یک قرارداد الکترونیک با کد ملی شما صادر می‌شود و مدت تحویل بین 48 تا 72 ساعت است. لازم به ذکر است تمام محصولات با گارانتی به فروش می‌رسند و شما می‌توانید با اطمینان از سایت ما خرید خود را انجام دهید. اگر تمایل به خرید دستگاه دیاگ یا هر دستگاه دیگری دارید؛ می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره  09118885331 تماس بگیرید.

همچنین برار خرید پروگرامر بصورت نقدی یا اقساطی میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش